Yurt Dışı Eğitim


Yurt Dışı eğitim, öğrencilerin yurt dışına giderek orada dil eğitimi, yaz okulu, lisans, yüksek lisans ya da sertifika-diploma programlarına katılarak hayatının kısa bir süresinde eğitim amacıyla yurt dışına gitmesidir.

Yurt Dışı eğitim, öğrencilerin yurt dışına giderek orada dil eğitimi, yaz okulu, lisans, yüksek lisans ya da sertifika-diploma programlarına katılarak hayatının kısa bir süresinde eğitim amacıyla yurt dışına gitmesidir. Yurt dışı eğitim programlarından hangisi olursa olsun, öğrencinin hayatına her anlamda büyük katkılar sağladığı, inkar edilemez bir gerçektir.

Yurt dışı eğitime giden bir kişi hem eğitim anlamında sosyo kültürel anlamında kendisine çok fazla şey katacaktır. Bu avantajları şöyle sıralayabiliriz; dil öğrenme fırsatı elde eder, yeni kültürler tanır, seyahat etmenin özgürlüğünü, sorumluluğunu öğrenir ve kişinin pratik zekası gelişir, yurt dışı eğitimden döndükten sonra yapacağı iş başvurularında bir çok rakibinden sıyrılabilir.

Yurt dışı eğitimin bir diğer avantajı ise eğitim aldıktan sonra yurt dışında bir kariyer yapabilme imkanıdır. Bir çok dil okulu ya da üniversitede kariyer servisleri bulunmaktadır. Bu kariyer servislerine başvuru yaptığınız taktirde, okul birimi tarafından size uygun seçenekler de sunulabilmektedir. Bu servislerin yanı sıra öğrenciler için düzenlenen kariyer etkinliklerine de katılarak yeni bağlantılar elde edebilirsiniz. Böyle bir fırsat bulduğunuz taktirde, azimli ve çalışkan da olduğunuz taktirde yurt dışında kalmamak için hiçbir sebebiniz olmayacaktır.


Yurt Dışı Eğitim

ANKARA Office

Tunus Caddesi 65/4 Remzi Oğuz Arık Mahallesi Çankaya/ANKARA

  • 0312 428 18 46
  • info@eslaenglish.com

İSTANBUL Office

Barbaros Bulvarı Mutlu Apt. No:71 D:2 34022 Beşiktaş ISTANBUL

  • +90 212 340 00 40
  • info@eslaenglish.com

İZMİR Office

Kıbrıs Şehitleri Caddesi No: 1 Kat: 3 Daire: 5 Alsancak İZMİR

  • +90 232 421 04 20
  • info@eslaenglish.com

E Bülten

Etkinlikler ve duyurular hakkında bilgilendirilmek istiyorsanız, e-posta adresinizi bizimle paylaşabilirsiniz.